چاپ این نوشته

آمار خیره کننده یارانه بگیران با درآمد زیر ۶۰۰هزار تومان

یوسفیان ملا با اعلام اینکه دولت انتظار داشت ۳۰ میلیون نفر برای یارانه ثبت نام نکنند که محقق نشدگفت: ۴۰درصد ثبت‌نام کنندگان یارانه درآمد خود را زیر ۶۰۰هزار تومان اعلام کردند.

عزت الله یوسفیان ملا با بیان اینکه انتظار دولت این بود که در حدود ۳۰ میلیون ثبت نام نکنند، گفت: امارها نشان می دهد اینکه نزدیک به ۵۰ درصد از مردم از دریافت یارانه انصراف دهند، اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

وی در ادامه گفت: یکی از نکات جالبی که در ثبت نام یارانه مشاهده شده این است که در حدود ۴۰ درصد از ثبت نام کنندگان، درآمد خود را زیر ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرده اند.

یوسفیان ملا گفت: یکی از دلایلی که مردم اینگونه درآمد خود را اظهار کرده اند این است که حتما یارانه بگیرند.

وی گفت: مردم نمی دانند در آینده قرار است چه اتفاقی بیفتد و نوسانات اقتصادی به چه نحوی خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر دولت شفاف عمل می کرد، مردم وضعیت خود را تعیین و لذا اطلاعات خانوار خود واقعی تر را ثبت می کردند
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد انصراف داده اند، گفت: در مورد همین مسئله نیز ابهام وجود دارد.

یوسفیان ملا گفت: اینکه آیا این ۱۰ درصد با میل و رغبت ثبت نام نکردند و یا ترسیده اند، جای بررسی دارد.

وی ضمن بیان این موضوع که دولت در انصراف افراد از دریافت یارانه از سیاست چماق و هویج استفاده کرده است، تصریح کرد: خیلی از مردم از ترس مجازات قضایی اقدام به انصراف کرده اند.

یوسفیان ملا گفت: اینکه به خاطر عدم نیاز به یارانه برخی در قوه قضاییه سابقه دار شوند، علت عمده ای بود که برخی مجبور به انصراف از دریافت یارانه کرده است.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی در وضع چنین قانون مجازاتی اشتباه کرد و انصراف یا عدم انصراف مردم به نوعی مبنای ارزش گذاری افراد شده است.

وی در نهایت تاکید کرد: به اعتقاد من اگر دولت شفاف عمل می کرد، قیمت ها را شفاف بیان می کرد و شفاف مسائل را با مردم درمیان می گذاشت، تعداد بیشتری از مردم که نیاز به یارانه ندارند، انصراف می دادند.

منبع:  عرش نیوز

telegram

Go to TOP