چاپ این نوشته

اسرائیل با چند موشک با خاک یکسان می شود؟

در پی هجوم باگرد رژیم صهیونیستی به یکی از خودروهای حزب الله لبنان در ˝القینطره˝ که منجر به شهادت رسیدن یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه چند تن از فرمانده هان حزب الله شد ، باری دیگر به صهیونیست ها این تذکر را می دهیم که فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر ˝ غلطی از اسرائیل سر بزند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم˝ را فراموش نکنند .

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری تحلیلی  مبارکه نا،به نقل از  سرویس بین الملل رهیاب نیوز: در پی هجوم باگرد رژیم صهیونیستی به یکی از خودروهای حزب الله لبنان در “القینطره” که منجر به شهادت رسیدن یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه چند تن از فرمانده هان حزب الله شد ، باری دیگر به صهیونیست ها این تذکر را می دهیم که فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر ” غلطی از اسرائیل سر بزند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم” را فراموش نکنند .

dfgh

در هفته گذشته ، نیروهای حزب الله توانستند در پاسخی کوبنده ، کاروان افسران رژیم صهیونیستی را هدف گرفته و ۱۷ نفر از آن ها را به درک واصل کنند .
ممکن است اسرائیلی ها این کار را غیر ممکن بدانند ، لذا بر خود دانستیم که روش با خاک یکسان شدن تلاویو و حیفاء را به آن ها آموزش دهیم :
در این مقاله فقط به دو موشک که قابلیت انهدام اسرائیل را دارندئ ، اشاره می کنیم .
خانواده موشک های شهاب  ، موشکی با کلاهک بارانی

 

 

gyitui

اما موشکی که میتوان از آن به عنوان ویرانگرترین موشک ایران نام برد ، موشکی با سوخت جامد و میزان تخریب بالا نسبت به موشک های شهاب است .

این موشک برد بلند بالستیک برد عملیاتی نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر و از ویژگیهای منحصربفرد آن دقت بالا در اصابت به اهداف تعیین شده،زمان بسیار کوتاه آماده سازی و عملیاتی شدن سامانه پرتاب،زمان بسیار کوتاه انتقال سایت پرتاب دیسک پس از شلیک،قابلیت لانچر متحرک ، قابلیت حمل موشک آماده شلیک و بهره مندی از سیستم  tvcمی توان اشاره کرد .

این موشک به دلیل استفاده از سوخت جامد به سرعت و ظرف چند دقیقه آماده پرتاب شده و پس از شلیک نیز پرتابگر آن به سرعت محل را ترک می کند که این ویژگی باعث کاهش احتمال نابودی موشک قبل از پرتاب می شود . همچنین به دلیل شتاب بسیار بالای سجیل امکان ردگیری آن برای دشمن در فازهای اولیه پرتاب بسیار کم و عملآً شانس دشمن برای انهدام سجیل در طی پرواز ناچیز است.
سجیل جزو آن دسته از موشک‌های بالستیک کشور است که با خروج از جو و طی مسیر در چنین ارتفاعی به داخل جو بازگشته و با سرعت حدود ۱۰ تا ۱۲ ماخ (حدود۳۴۰۰ تا ۴۰۸۰ متر بر ثانیه) به سوی هدف سرازیر می‌شود که انهدام آن از سوی سامانه‌های دفاع هوایی موجود را ناممکن می‌سازد .
موشک ۲۳۶۲۳ کیلوگرمی سجیل ، طولی در حدود ۱۷٫۵۷ متر، ۱٫۲۵ متر قطرو سر جنگی به جرم ۵۰۰ کیلوگرم از نوع جدا شونده دارد . این موشک در زمان ۸۳۵ ثانیه(۱۳ دقیقه و ۵۵ ثاینه) به بیشینه برد خود می رسد . سامانه های هدفگیری ناوبری و هدایت سجیل دقت بسیار بالایی را برای آن به ارمغان آورده اند که برای این موشک ارزش عملیاتی زیادی را ایجاد کرده است .
لازم به ذکر است شعاع تخریب موشک سجیل ۱۲۰ متر می باشد .

مساحت اراضی اشغالی ، ۲۰۷۰۰ کیلومتر می باشد که میتوان آن را با ۴۶۰ موشک سجیل و ۸۲۸ موشک شهاب ۳ با خاک یکسان کرد .
مساحت حیفاء : ۸۶۴ کیلومتر مربع است که با ۲۰موشک سجیل و ۳۵ موشک شهاب۳ ویران کرد .

مساحت تل آویو : ۱۷۶ کیلومتر مربع که با ۵ موشک سجیل و ۸ موشک شهاب۳ با خاک یکسان می شود .

 

telegram

  1. هاشم گفت:

    درسته که میشه اسرائیل رو در یک چشم به هم زدنی نابود کرد اما باید در این مقاله یه سری تصحیحاتی انجام داد اولا اینکه لازم نیست که وجب به وجب اسرائیل رو مورد اصابت موشک قرار داد و مراکز حساس نظامی و گاهی غیرنظامی به اضافه ی دو شهر تل آویو و حیفا برای نابودی اسرائیل کافیه. در مرحله ی بعدی بازوهای توانمند ایران در منطقه یعنی حزب الله، حماس و ارتش سوریه وارد عمل میشن.
    حالا بپردازیم به اشکال این مقاله:
    مساحت فلسطین اشغالی برابر ۲۰۷۰۰کیلومتر مربع یعنی ۲۰۷۰۰ ضرب در ۱۰۰۰ و باز هم ضرب در ۱۰۰۰ متر مربع است. حالا شعاع تخریب موشک سجیل ۱۲۰ ضرب در ۱۲۰ ضرب در ۳٫۱۴ (عدد پی) متر مربع است. حاصل ضرب اول برابر ۲۰میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مربع است و حاصل ضرب دوم برابر ۴۵۲۱۶ متر مربع است. حالا با تقسیم دو عدد بر هم دیگر به جواب ۴۵۷۸۰۲ می رسیم. یعنی باید ۴۵۷۸۰۲ عدد موشک سجیل رو به اسرائیل پرتاب کنیم تا وجب به وجبش رو مورد اصابت قرار بدیم. درحالی که جواب اینه که اصلا لازم نیست که وجب به وجب اسرائیل رو مورد اصابت موشک قرار بدیم. برای مثال اگر بخواهیم شهر تل آویو را مورد هدف قرار بدهیم که به اشتباه در این مقاله مساحت آن بیش از ۸۰۰ کیلو متر مربع ذکر شده است در حالی که مساحت آن ۵۱ کیلومتر مربع است (شاید مساحت استان تل آویو به جای مساحت شهر تل آویو ذکر شده است.)، بایستی حدود ۱۲۰۰ موشک سجیل را به سمت آن شلیک کنیم که کاری آسان و بی دردسر برای سپاه ایران است. مساحت حیفا هم در این مقاله اشتباه ذکر شده است.

Go to TOP