چاپ این نوشته

معارفه فرماندار مبارکه به عنوان عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید مجلسی

جلسه معارفه فرماندار مبارکه به عنوان عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید مجلسی با حضور مهندس میریان بنیانگذار شهر های جدید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، جلسه ی با حضور مهندس میریان ،فرماندار مبارکه به عنوان عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید مجلسی معرفی شد.

احمدی مدیرعامل شرکت عمران شهر مجلسی با ارائه گزارشی از فعالیتهای این شرکت در دوسال گذشته ،به برخی از پروژه های انجام شده ودر دست اقدام در این شهر پاشاره کرد وگفت: حدود ۶هزار واحد مسکن مهر در مجلسی پیش بینی شده که حدود هزار واحد آن در سال ۹۳ تحویل متقاضیان گردید وحدود دوهزار واحد هم آماده تحویل وافتتاح است که طبق زمانبندی تحویل متقاضیان می شود.

وی به پروژه  مسکن مهرهسا نیز اشاره کرد وگفت :بعد از دوسال  ونیم توقف این پروژه  به حمدلله در حال فعالیت است که امیدواریم هرچه سریعتر آماده شود.

احمدی به برخی از پروژه های احداث شده توسط شرکت اشاره کرد وگفت:برخی از آنها از جمله دو مدرسه وفرهنگسرا در سایت مسکن مهر  در رتبه اول استان قرار دارد که باعث افتخار مسئولین ومردم مجلسی است.

وی به اختلاف ۱۰ساله مجلسی وطالخونچه برسر حریم دو شهر اشاره کرد وگفت:با مدیریت ذاکری فرماندار شهرستان توانستیم با حفظ حقوق دوطرفه این مشکل را حل نماییم که جای تقدیر وتشکر از مدیریت ایشان دارد و انتظار داریم همچنان ما را حمایت نماید.

ایرانپور نماینده مردم نیز با اشاره به اینکه سال ۹۱ اولین دغدغه مردم تامین آب شرب شهر مجلسی بود توانستیم سال گذشته این مشکل شهر مجلسی را حل نماییم ومهمترین زیرساخت سکونت مردم در این شهر را فراهم نماییم.

وی پیگیری شهرداری شهر مجلسی با همکاری فرماندار شهرستان را یکی دیگر از کارهای صورت گرفته در مجلسی بیان کرد وگفت:با افتتاح شهرداری برخی از باکارها از دوش شرکت عمران برداشته می شود وشرکت به کارهای تخصصی تر برای آبادانی وعمران شهر می پردازد.

نماینده مردم از مهندس میریان خواست از طریق وزارتخانه پیگیری لازم در خصوص به رسمیت شناختن مجلسی در درجه اول به عنوان ۳ شهر جدید استان صورت گیرد تا بهتر بتوانیم پروژه هایی همچون مترو،عوارض ارزش افزوده وماده ۲۱۵و… را در سطح استان وکشور پیگیری نماییم.

فرماندار شهرستان ازحضور مهندس میریان در شهرستان تشکر کرد وگفت:در این ۳ماه که به عنوان فرماندار افتخار کار در شهرستان را داشتم به شهر مجلسی همانند ۵ شهر دیگر توجه وبا جدیت مسائل ومشگلات آن را رسیدگی کردم ودر برخی از موارد هم بیش از دیگر شهر ها پیگیری نمودم .

ذاکری حل مشکل حریم دوشهر طالخونچه ومجلسی را از جمله کارهای انجام گرفته در مجلسی بیان کرد وگفت:خوشبختانه تا به امروز مسائل شهر مجلسی را با قاطعیت پیگیری ورفع نمودیم با شناختی که از گذشته نسبت به مجلسی داشتم مهمترین مشکل مجلسی عدم توسعه وپیشرفت با توجه به ظرفیت وساختار این شهر است که متاسفانه شهر مجلسی از شهر های جدیدبهارستان وفولادشهر عقب مانده که ضروری است در سیاست های شهر بازنگری وراهکارهای مناسب ارائه وعملیاتی شود.

عضو هیات مدیره شرکت عمران مجلسی از افتتاح شهرداری شهر مجلسی در آینده نزدیک خبر داد وگفت: ضمن تشکر از استاندار ومعاونین ایشان در خصوص همکاری ومساعدت برای شهرداری مجلسی پیگیری های لازم در وزارت کشور صورت گرفته ودر روزهای آینده دستور افتتاح شهرداری به استان ابلاغ میشود و دراین راستا نیز از مدیرعامل وهیئت مدیره شرکت عمران به خاطر همکاری ومساعدت در فراهم نمودن زیرساخت های شهرداری تشکر میکنم.

وی افتتاح شهرداری را زمینه ای برای توسعه وپیشرفت هرچه سریعتر شهر مجلسی بیان کرد وگفت:وجود شهرداری در این شهر ضمن به رسمیت شناخته شدن مجلسی باعث خارج شدن از حالت خوابگاهی شهر می شود که این می تواند باعث حرکت به سوی توسعه پایدار شهر مجلسی در آینده شود.

فرماندار یکی ازسیاستهای دولت تدبیر وامید را توسعه وپیشرفت شهر های جدید عنوان کرد وگفت:فرمانداری نیز همگام با سیاستهای دولت آمادگی خود را در جهت رفع مشکلات شهر مجلسی وتوسعه وآبادانی این شهر اعلام کرد میداردو از هیچ کوشش وتلاشی دریغ نمی کند وامیدواریم روزی شاهد توسعه هر چه بیشتر این شهر در استان وکشور باشیم.

مهندس میریان ضمن تشکر از تلاشها واقدامات خوبی که در این شهر صورت گرفته ،به درآمد شهر مجلسی نسبت با سال گذشته اشاره کرد وگفت:۱۷ برابر شدن درآمد این شهر یکی از اقدامات خوبی است که در این سال اتفاق افتاده که البته هدف ما بیشتر شدن آن در آینده است .

وی با بیان اینکه شهر جدیدی در کشور وجود دارد که برخی از آنها بدون برنامه مدون تاسیس شدند و به طبع مشکلاتی ایجاد کرده اندتصریح کرد: شهر جدید مجلسی از ابتدا از روی برنامه مشخص شده وبا هماهنگی کامل ایجاد شده و از پتانسیل بالایی برخوردار است وما نیز برابر قانون از آنها حمایت می کنیم.

بنیان گذار شهر های جدید با اعلام به اینکه مهمترین امتیازی که شهرهای جدید دارند این است که دولت منابع فراوان همراه با امتیازات لازم در اختیار آنها گذاشته تا از آنها برای توسعه پایدار شهر ها استفاده نمایند ومسئولین شهرستان وهئت مدیره شرکت عمران نیز با شیوه های مختلف از این منابع در جهت توسعه شهر استفاده نمایند.

وی وجود فرماندار را با وجود بار علمی وتجربه در زمینه عمران وتوسعه شهر ها را مایه برکت در هیئت مدیره شرکت عمران مجلسی دانست وگفت:مطمئنم با این ترکیب جدید روند توسعه ومدیریت شهر مجلسی سرعت بیشتری به خود می گیرد وانتظار داریم در جلسات مجمع ضمن ارائه برنامه مدون برای توسعه پایدار شهر مجلسی از ظرفیت ها وپتانسیل های اعضای هیئت مدیره نیز استفاده شود.

مهندس میریان با بیان اینکه یکی از عناصری که به شهر هویت میبخشد وجود شهردار ی است و شهرداری بازوی اجرایی شهر است وامیدواریم با نگاه مثبت وهمکاری دوطرفه شهرداری وشرکت عمران هر روز شاهد توسعه بیشتر این شهر باشیم.

در پایان نیز توسط مهندس میریان حکم معارفه ذاکری به عنوان هیات مدیره شهر مجلسی به ایشان تقدیم شد.

 

telegram

  1. باسلام. انعکاس این مطلب در پایگاه تحلیلی خبری ندای اصفهان
    http://nedaesfahan.ir/3130

Go to TOP