چاپ این نوشته
فرماندار مبارکه تاکید کرد:

دانش آموزان برای رشد کشور با پشتکار مداوم در مسیر تحصیلی گام بردارند

علی اصغر ذاکری گفت: دانش آموزان برای رشد و بالندگی خود و کشور با تلاش و پشتکار مداوم در مسیر تحصیلی گام بردارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، هم‌زمان با سراسر کشور صبح امروز زنگ مهر در دبیرستان امیر کبیر مبارکه نواخته شد.

فرماندار شهرستان مبارکه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بهار تعلیم و تربیت تصریح کرد: دانش آموزان باید بدانند برای رشد و بالندگی خود و کشور با تلاش و پشتکار مداوم در مسیر تحصیلی گام بردارند.

 

علی اصغر ذاکری در خصوص ویژگی های رزمندگان در دفاع مقدس گفت: رزمندگان اسلام با خدا محوری و اعتقادات قلبی به خداوند در هشت سال دفاع مقدس در برابر همه مستکبران جهانی ایستادگی و مقاومت کردند.

وی افزود: از دانش آموزان می خواهیم تا به عنوان سنگربانان علم و دانش، نهایت تلاش خود را برای ساختن یک نسل آینده ساز دیگر برای سرزمین ایران اسلامی انجام دهند.

ذاکری اظهار کرد: مقارن بودن ایام دهه ولایت و امامت، هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی را به فال نیک می گیریم و مدرسه را سنگری دیگر برای دفاع از سربلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

*رشد و افزایش ظرفیت های اعتقادی، اخلاقی و فرهنگی دانش آموزان از اهداف مهم آموزش و پرورش می باشد

رئیس آموزش و پرورش شهرستان مبارکه با اشاره به اهداف آموزش و پرورش گفت: رسالت آموزش و پرورش تنها انتقال تجربیات بشری و میراث فرهنگی از یک نسل به نسل دیگر نیست؛ بلکه رسالت اصلی آموزش و پرورش در تغییر نوع نگاه و رفتار انسان ها می باشد و اگر در مدارس انسان سازی به خوبی انجام شود؛ آن ملت به سود صد ساله خواهد رسید.

داود رجبی  در خصوص اهمیت اعتقادات و علم در آموزش و پرورش تصریح کرد: رشد و افزایش ظرفیت های اعتقادی، اخلاقی، فرهنگی، هنری و سیاسی دانش آموزان مهمترین اهداف آموزش و پرورش می باشد که اگر به درستی به این اهداف برسیم نسل آینده ساز ما در برابر تهاجمات فرهنگی غرب، واکسینه و مقاوم می شود.

وی با بزرگداشت یاد، نام و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای دانش آموز افزود: بخش اعظم شکل گیری فرهنگ ایثار و شهادت در عمق تعلیم و تربیت مدارس می باشد  و دانش آموزان باید در سایه این امنیت که حاصل جانفشانی و رشادت های ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس می باشد به آموزش و خودسازی هر چه بیشتر تلاش کنند.

رجبی با بیان اینکه شهرستان مبارکه ۱۵۶ شهید دانش آموز تقدیم انقلاب نموده است؛ عنوان کرد: امروز اگر ملت ایران در امنیت زندگی می کند و دانش آموزان با امنیت و آرامش در کلاس های درس حاضر می شوند و برای سربلندی و موفقیت آینده کشور تلاش می کنند، همه از برکت خون شهیدان است.

این مراسم با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس آموزش و پرورش و روسای ادارات شهرستان مبارکه برگزار شد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP