چاپ این نوشته
مدير عامل فولاد مباركه خبر داد

افزایش دو میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد مبارکه در سال آینده

مدیر عامل فولاد مبارکه با بیان اینکه سال آینده ظرفیت تولید فولاد این مجموعه بیش از ۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت عنوان کرد: میزان صادرات این مجموعه در سطح فعلی باقی می‌ماند و تولید افزایش یافته به بازار داخلی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، مدیر عامل فولاد مبارکه در مصاحبه با نشریه بلومبرگ در حاشیه نشست سالانه انجمن جهانی فولاد در دبی با بیان اینکه سال آینده ظرفیت تولید فولاد این مجموعه بیش از  ۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت عنوان کرد: میزان صادرات این مجموعه در سطح فعلی باقی می‌ماند و تولید افزایش یافته به بازار داخلی اختصاص خواهد یافت.

دکتر بهرام سبحانی اقتصاد کشور را رو به رشد دانست و افزود: هر روز شاهد افزایش تقاضا در بازار داخلی هستیم. افزایش رشد اقتصادی به منزله مصرف فولاد بیشتر برای ساخت مسکن، تولید خودرو، لوازم خانگی و سایر محصولات خواهد بود و سرانه مصرف فولاد در کشور می‌تواند از میزان فعلی ۲۳۵ کیلوگرم فراتر رفته و حتی از مرز ۳۰۰ کیلوگرم برای هر نفر عبور کند.

وی اظهار داشت: امسال تقاضای فولاد در کشور حدود ۱۹ میلیون تن خواهد بود و دولت طبق برنامه به دنبال افزایش ظرفیت تولید فولاد به ۵۵ میلیون تن تا سال ۱۴۰۴ است که از این رقم ۳۵ تا ۳۶ میلیون تن فولاد قرار است به مصرف داخلی برسد.

وی افزود: ایران قصد دارد طی سال‌های آینده به صادرات ۲۰ میلیون تن فولاد دست پیدا کند.

پنجاهمین نشست سالانه انجمن جهانی فولاد (WSA) با حضور روسای شرکت های بزرگ فولادی جهان از ۱۹ تا ۲۱ مهر ماه در دبی برگزار شد.

کارشناسان در این نشست اخبار بسیار مثبت و امیدوارکننده‌ای  مبنی بر سپری شدن بحران بازار جهانی فولاد عنوان نمودند و پیش‌بینی می‌شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد.

الیستر رمزی مدیر تحقیقات متال بولتن روند تقاضا در بازار جهانی فولاد را رو به رشد دانست و گفت: پیش‌بینی این است که قیمت فولاد در سال ۲۰۱۷ بهتر می‌شود.

برآورد می‌شود تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۱۷ با رشد ۰٫۵ درصدی به یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تن برسد و امسال نیز تقاضای جهانی فولاد با رشد ۰٫۲ درصدی به یک میلیارد و ۵۰۱ میلیون تن خواهد رسید.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP