چاپ این نوشته
فرماندار مبارکه:

شهرداری‌ها در سال جدید از آبیاری مکانیزه و گونه‌های کم آب استفاده کنند

ذاکری گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سال ۹۶ از آبیاری مکانیزه و گونه‌های کم آب و با طول عمر بیشتر استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، فرماندار شهرستان مبارکه  پیش از ظهر امروز در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در سال ۹۶ با تأکید بر مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب شهرستان تصریح کرد: اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان حفاظت از منابع حیاتی و تأمین آب شرب مردم است.

علی‌اصغر ذاکری به چالش‌های کم‌آبی اشاره کند و گفت: امروز بحث تولید و توزیع آب مطرح نیست، بلکه بحث مدیریت صحیح منابع آب مطرح است که باعث حفظ منابع آبی خواهد شد.

وی افزود: آب یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما و نسل آینده بسیار ضروری است.

فرماندار مبارکه با اشاره به کمبود منابع آبی بر لزوم استفاده از گونه‌های گیاهی کم آب در فضای سبز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اظهار کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موظف به استفاده از گونه‌های گیاهی کم آب در فضای سبز هستند.

وی تغییر الگوی کشت و استفاده از کشت‌های جایگزین در کشاورزی را یکی از برنامه‌های مهم این شورا بیان و عنوان کرد: جهاد کشاورزی باید در سال جاری به‌منظور استفاده بهینه از منابع آبی و مدیریت آن کشاورزان را به کشت محصولات جایگزین کم آب تشویق و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که علاوه بر بالا بردن راندمان تولید، مصرف آب نیز مدیریت شود.

ذاکری از شهرداری‌ها خواست با محوریت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مبارکه باهدف استفاده از گونه‌های کم آب و با عمر طولانی و استفاده از آبیاری مکانیزه اقدام و مدیریت منابع آب را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP