چاپ این نوشته
فرماندار مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه نا خبر داد:

۱۰۱ هزار نفر مبارکه‌ای واجد شرایط شرکت در انتخابات/ شرکت بیش از سه هزار و دویست نفر رأی اولی در مبارکه

فرماندار مبارکه گفت: ۱۰۱ هزار نفر در شهرستان مبارکه واجد شرایط در شرکت انتخابات هستند و بیش از سه هزار و دویست نفر رأی اولی در انتخابات شرکت می‌کنند.

فرماندار شهرستان مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه نا با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور و سالم تصریح کرد: همه تلاش خود را برای برگزاری یک انتخابات سالم، قانونمند و پرشور با مشارکت گسترده مردم در شهرستان بکار گرفته‌ایم.

علی‌اصغر ذاکری بابیان اینکه در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مبارکه ۷۸ شعبه، برای جمع‌آوری آرای مردم این شهرستان در نظر گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: ۷۸ شعبه برای انتخابات ریاست جمهوری و ۷۵ شعبه برای انتخابات شورای اسلامی در شش شهر و ۲۴ روستا شهرستان مبارکه برنامه‌ریزی و در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات اردیبهشت ۹۶ شهرستان مبارکه سه هزار و دویست نفر رأی اولی وجود دارد، افزود: جمعیت شهرستان مبارکه ۱۴۳ هزار نفر است که از این تعداد، ۱۰۱ هزار نفر واجد شرایط، سه هزار و دویست نفر رأی اولی، هزار و ۵۳۰ نفر عوامل اجرایی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مبارکه شرکت دارند.

فرماندار مبارکه بابیان اینکه انتخابات شورای اسلامی شهر در شهر مبارکه به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، ادامه داد: اقدام‌های آموزشی لازم برای آشنایی شهروندان با نحوه رأی دادن در انتخابات الکترونیک انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه جلب اعتماد مردم را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای حضور حداکثری آن‌ها در پای صندوق‌های رأی است، اظهار کرد: باید بکوشیم انتخابات پیش رو که برای کشور مهم و تأثیرگذار است، برای حرکت و استمرار نظام دررسیدن به قله‌های موفقیت در عرصه‌های داخلی و خارجی به‌خوبی برگزار شود.

ذاکری اضافه کرد: بر اساس میانگین تعداد رأی‌دهندگان در این شهرستان پیش‌بینی صندوق رأی شده تا همه اقشار مختلف جامعه بتوانند رأی خود را به‌راحتی و بدون مشکل به صندوق‌ها بیندازند.

وی بیان کرد: تعداد کل داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مبارکه ۴۰۹ نفر است که ۲۲۵ نفر در حوزه شهری و ۱۹۰ نفر در حوزه روستایی، ۵۰ نفر روستاهای بخش مرکزی و ۱۳۴ نفر روستاهای بخش گرکن جنوبی از شش شهر و ۲۴ روستا هستند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP