چاپ این نوشته
معاون فرماندار مبارکه:

تکریم به سالمندان و ارائه خدمات به این قشر باید در اولویت قرار گیرد/ ریشه‌کن کردن تکدی گری نیاز به کار جمعی تمام افراد جامعه دارد

سلطانی گفت: خانواده مهم‌ترین رکن برای حمایت از سالمندان محسوب می‌شود و خانواده محور کردن ارائه خدمات به جمعیت سالمند بسیار ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، معاون فرماندار شهرستان مبارکه در جلسه پیش از ظهر امروز ستاد جمع‌آوری متکدیان و شورای سالمندان شهرستان بابیان اینکه تکدی گری پدیده نامطلوب جامعه و زمینه‌ساز انواع بزهکاری‌هاست، تصریح کرد: این پدیده زمینه‌ساز انواع بزهکاری‌ها بوده و باید بافرهنگ و لزوم آشنایی مردم با اثرات نامطلوب تکدی گری، زمینه را جهت جلوگیری از حضور متکدیان در سطح شهرستان را فراهم‌سازیم.

جواد سلطانی گفت: ریشه‌کن کردن تکدی گری نیاز به کار جمعی تمام افراد جامعه دارد و ما نیز در راستای از بین بردن این معضل اجتماعی تلاش خواهیم کرد .

وی فرهنگ‌سازی را یکی از مطالب اساسی در ریشه‌کنی تکدی گری در شهرستان اعلام کرد و افزود: باید بافرهنگ و آگاه‌سازی جامعه و شفاف‌سازی کارهای انجام‌شده برای جلوگیری از تکدی گری و اعلام اقدامات انجام‌شده به مردم بتوانیم بحث فرهنگی کمک نکردن به متکدیان حرفه‌ای در جامعه را گسترش دهیم.

معاون فرماندار مبارکه با اشاره به مسئله مهم سالمندی اظهار کرد: دوران سالمندی از حساس‌ترین سال‌های زندگی هر فرد است که ازلحاظ جسمی، روحی و روانی نیازمند توجه و احترام است و جامعه و به‌ویژه فرزندان سالمندان نباید از این مهم و مسئله غافل شوند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان ازجمله برای بهبود وضعیت سالمندان نیازمند، بیان کرد : خانواده مهم‌ترین رکن برای حمایت از سالمندان محسوب می‌شود و خانواده محور کردن ارائه خدمات به جمعیت سالمند بسیار ضروری است.

سلطانی تعامل و همکاری دستگاه‌های ذیربط را مهم دانست و عنوان کرد: در راستای نظم‌بخشی و انضباط شهری کلیه دستگاه‌های مرتبط با انجام وظایف خود نسبت به شناسایی و جمع‌آوری متکدیان و انتقال به مراکز مرتبط، از حضور این افراد در سطح شهرها جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP