چاپ این نوشته
رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای مبارکه:

مبارکه دارای ۱۳ زورخانه و ۵۰۰ ورزشکار ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای است/ مبارکه یکی از وزنه‌های سنگین استان اصفهان است

قاسمیان بابیان اینکه شهرستان مبارکه یکی از وزنه‌های سنگین استان اصفهان است، گفت: مبارکه دارای ۱۳ زورخانه و ۵۰۰ ورزشکار ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای است.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا بابیان اینکه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای مبارکه با توجه به ظرفیتی که در شهرستان وجود دارد یکی از وزنه‌های سنگین استان اصفهان است، تصریح کرد: شهرستان مبارکه در رده سنی نونهالان و نوجوانان چندین سال است که قهرمان کشور هستند.

محمدقاسمیان با اشاره به اینکه مبارکه در سال ۹۳ میزبان مسابقات قهرمانی کشور بود گفت: در این مسابقه توانستیم برای چهارمین بار قهرمان کشور شدیم.

وی با تأکید بر اینکه سیاست هیات گسترش ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای و روحیه پهلوانی است، افزود: ورزشکاران و مربی‌ها، هرساله به جذب و پذیرش نونهالان برای ماندگار کردن این ورزش در بین جوانان آینده مبارکه هستند.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای مبارکه اظهار کرد: هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان از سال ۶۸ کار خود را شروع کرد و پله‌های ترقی را در این سال‌ها طی کرده است و در سال ۸۲ سالن باستانی استاندار کشور در شهرستان مبارکه به همت اداره ورزش، شهرداری و فولاد مبارکه احداث شد.

وی ادامه داد: در بحث قهرمانی و پهلوانی هرساله مایکی شهرستانی‌های هستیم که ورزشکاران در سنین مختلف را به استان معرفی می‌کنیم.

قاسمیان بابیان اینکه مبارکه یکی از شهرستان‌هایی است که هر چهارساله حق رأی در انتخابات استان را دارد، عنوان کرد: ۱۳ شهرستان در مجمع عادی هیات اصفهان حضور دارند که در مجمع فوق‌العاده پنج شهرستان برای انتخاب رییس هیات استان انتخاب‌شده‌اند که یکی از این شهرستان‌ها، شهرستان مبارکه است.

وی اضافه کرد: رییس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای مبارکه، عضو هیات رییسه هیات استان است که یکی از افتخارهایی است که جز پنج نفر هیات استان هستیم.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای مبارکه بابیان اینکه شهرستان مبارکه دارای ۱۳ زورخانه است، خاطرنشان کرد: ۱۳ زورخانه فعال در سطح شهرستان مبارکه وجود دارد و می‌توانیم اذعان کرد که شهرستان مبارکه به غیر مراکز استان‌ها اولین شهرستان کشور ازنظر تعداد زورخانه است.

وی ادامه داد: مبارکه بیش از ۵۰۰ ورزشکار ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای دارد.

قاسمیان با اشاره به اینکه در مورد گسترش ورزش زورخانه‌ای بسیار سفارش شده است، اظهار کرد: از مسئولان در سطح استان و شهرستان می‌خواهیم دید ویژه‌ای نسبت به این ورزش داشته باشند.

وی بابیان اینکه این ورزش ریشه در آب‌وخاک کشور ایران دارد، گفت: از پدر و مادرها درخواست داریم که با توجه به اینکه این ورزش یک ورزش پهلوانی است و در دو بعد مادی و معنوی، پرورش اندام و پروش روح جوان مردی در زورخانه است، فرزندان خود را به این ورزش سوق دهند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP