چاپ این نوشته
رییس بهزیستی مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا:

۷۱ مرکز دولتی، غیردولتی و خیریه برای اهداف بهزیستی در مبارکه خدمت‌رسانی می‌کنند‌/ یکی از اهداف بهزیستی آموزش‌های پیش از ازدواج است

محمودی بابیان اینکه یکی از اهداف بهزیستی آموزش‌های پیش از ازدواج است، گفت: بهزیستی مبارکه توانایی برگزاری کلاس‌های آموزش پیش از ازدواج به‌صورت کارگاهی از ۱۶ الی ۲۴ ساعت در محلات، پادگان‌ها، حسینیه‌ها، مراکز اداری و بهداشتی و … را دارد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا با اشاره به اینکه ۲۴ تیرماه تا ۳۰ تیرماه هفته بهزیستی نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: شعار امسال بهزیستی، مسئولیت و سلامت اجتماعی است.

محسن محمودی با اشاره به فعالیت‌های بهزیستی مبارکه گفت: شهرستان مبارکه با هفت مرکز دولتی و ۶۴ مرکز غیردولتی و خیریه برای اهداف بهزیستی خدمت‌رسانی می‌کنند‌ که در این هفته سه مرکز به مراکز خدمات اضافه خواهد شد.

وی افزود: فعالیت‌های بهزیستی در سه حوزه است، یکی از این فعالیت‌ها شامل معلولین است که در شهرستان سه هزار و ۲۹۱ نفر را تحت پوشش دارد‌.

رییس اداره بهزیستی مبارکه بابیان اینکه حوزه بعدی حوزه امور اجتماعی است که شامل مهدهای کودک مراکز شبه خانواده و مراکز خصوصی و غیردولتی است، اظهار کرد: دو مرکز شبه خانواده و یک مرکز اورژانس اجتماعی در حال فعالیت هستند و اورژانس اجتماعی که با شماره ۱۲۳ در حال فعالیت هست شهروندان می‌توانند به این مرکز تماس بگیرند و از خدمات به‌صورت سیار استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف بهزیستی آموزش‌های پیش از ازدواج است، بیان کرد: بهزیستی توانایی برگزاری کلاس‌های آموزش پیش از ازدواج به‌صورت کارگاهی از ۱۶ الی ۲۴ ساعت در محلات، پادگان‌ها، حسینیه‌ها، مراکز اداری و بهداشتی و… را در اختیار جوانان شهرستان قرار بدهد، دارد.

محمودی ادامه داد: هدف دوم آموزش زندگی خانواده است که این آموزش شامل تفاوت‌های جنسی، گفت‌وگو بین زن و شوهر و فرزند پروری است.

وی با اشاره به اینکه مهارت‌های زندگی شامل ده مهارت اصلی است، عنوان کرد: خودآگاهی، ارتباط بین والدین و فرزند، مهارت کنترل خشم و کنترل استرس، تفکر خلاق از مهم‌ترین این مهارت‌ها هستند.

رییس اداره بهزیستی مبارکه بابیان اینکه هدف سوم، جلوگیری از اعتیاد است، گفت: جلوگیری از اعتیاد در سه سطح که سطح اول شامل همه شهروندان، سطح دوم شامل افرادی که در معرض هستند و سطح سوم کسانی که به اعتیاد دچار شده‌اند، انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از مردم خیر و انسان‌دوست شهرستان تقاضا داریم که به ما کمک کنند، مطرح کرد: ۲۱۷۳۴۵۰۲۶۳۰۰۷، شماره‌حساب مشارکت‌های مردمی با بهزیستی شهرستان مبارکه است که خیرین برای خدمت‌رسانی به ما کمک کنند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP