چاپ این نوشته
رییس مرکز بهداشت مبارکه در حاشیه همایش ازدواج سالم:

هدف این همایش تشویق به ازدواج سالم و تحکیم خانواده ها است

جعفری، رییس مرکز بهداشت مبارکه گفت: تشویق به ازدواج سالم و تحکیم خانواده ها و مقابله با فرهنگ های پلید غرب هدف برگزاری این همایش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، همایش ازدواج سالم در جوانان امروز در فرهنگسرای بهمن شهر دیزیچه برگزار شد.

فتح الله جعفری در حاشیه این همایش در گفت و گو با مبارکه نا تصریح کرد: همایش ازدواج سالم در جوانان برنامه ای است که ما هر سال به مناسبت ازدواج با سعادت حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) برگزار می کنیم.

رییس مرکز بهداشت شهرستان مبارکه با اشاره به هدف این همایش گفت: هدف همایش ازدواج سالم در جوانان، تشویق به ازدواج سالم و تحکیم خانواده ها است و مقابله با فرهنگ های پلید غرب است که متاسفانه دارد در جامعه امروز جا باز می کند.

وی اظهار کرد: ارتقای شاخص های سلامتی در جوانان، ایجاد تفکر مثبت نسبت به مقوله ازدواج در بین جوانان، ارتقای مهارت های ارتباطی و اجتماعی جوانان و رفع موانع ازدواج از مهمترین اهداف برنامه ترویج ازدواج سالم در بین جوانان است.

جعفری با بیان اینکه خداوند ازدواج را به عنوان یکی از نشانه های خلقت خود و مایه مودت و رحمت بین زوجین دانسته است، خاطرنشان کرد: فایده ازدواج سالم افزایش ایمان، کاهش اضطراب، نگرانی، تجربه همسر، پدر و مادر شدن، احساس مسئولیت بیشتر، استقلال از خانواده، تلاش و تکاپو و افزایش اعتبار اجتماعی است.

وی با بیان اینکه انتخاب همسر و تشکیل زندگی از مهمترین انتخاب های انسان است، افزود: این انتخاب انتخابی است که فرد تعریف مشخصی دارد و همه پیشرفت ها و آرامش های بشری وابسته به تعریف درست نهاد خانواده است.

رییس مرکز بهداشت مبارکه ادامه داد: در تمام جوامع یکی از رویکرد ها توجه به  نهاد خانواده که تضمین کننده پایداری جامعه است .

وی بیان کرد: سن مناسب برای ازدواج دخترها و پسرها رسیدن به رشد و ثبات فکری و عاطفی، شناخت بهتر قواعد بازی زندگی، فهم بهترمرز زندگی خود و قادر به تشخیص سهم خود در برابر سهم دیگری است.

 

 

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP