چاپ این نوشته
گزارش مبارکه‌نا از اردوهای جهادی شهرستان؛

حضور ۱۵۰ بسیجی مبارکه‌ای در اردوهای جهادی شهرستان/ انجام فعالیت های جهادی در ۵ شهرستان استان

۱۱ گروه جهادی که شامل ۱۵۰ بسیجی از شهرستان مبارکه بودند، فعالیت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی در یک استان و پنج شهرستان انجام داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، ۱۱ گروه جهادی که شامل ۱۵۰ بسیجی از شهرستان مبارکه بودند در تابستان ۹۶ در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان‌های مبارکه، دهاقان، چادگان، سمیرم و فریدن فعالیت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی انجام داده‌اند.

 

حضور ۱۵۰ بسیجی در اردوهای جهادی

سرگرد مهرداد عقیلی در گفت‌وگو با مبارکه‌نا بابیان اینکه یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های بسیج در سال ۹۶، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی است، تصریح کرد: امسال ناحیه مبارکه با ۱۱ گروه جهادی، سه گروه خواهران و پنج گروه برادران و سه گروه جهادی بسیج دانشجویی کار محرومیت‌زدایی خود را شروع کردند

مدیر قرارگاه سازندگی سپاه شهرستان مبارکه بابیان اینکه این برنامه با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از بسیجیان شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام است، گفت: گروه‌های جهادی برادران معمولا در مناطق محروم خارج از شهرستان و در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان‌های چادگان، فریدن و سمیرم برگزار می‌شود.

وی افزود: اردوهای جهادی گروه‌های خواهران در سطح شهرستان و در روستاهای ده سرخ، حسن‌آباد تنگ بیدکان و قمیشلو از توابع شهرستان دهقان برگزار شد.

سرگرد عقیلی با تأکید بر اینکه در بیشتر اردوها با محوریت شعار سال که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، کلاس‌های فنی حرفه‌ای، آموزشی، معرفتی، ورزشی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی گروه‌های جهادی بحث خودسازی و حضور در مناطق محروم و شناسایی محرومیت‌های مردم است.

وی ادامه داد: در این زمینه خداروشکر بسیجیان خوب حضور پیدا می‌کنند و استقبال خوبی هم می‌شود بتوانیم در برنامه‌های آینده این برنامه‌های را به نحو احسن انجام بدیم و بتوانیم از بسیجیان بیشتری در این برنامه‌های استفاده کنیم.

مدیر قرارگاه سازندگی ناحیه مبارکه بابیان اینکه امروز به‌اتفاق فرمانده حوزه امام علی (ع) مبارکه بازدیدی از گروه جهادی سردار شهید حبیب‌الله جعفر زاده داشتیم، اظهار کرد: مرمت و بازسازی یکی از مدارس و مساجد، بهسازی خانه عالم، جدول و کانیو گذاری روستا، برگزاری یادواره تنها شهید روستا، شهید محمدرضا میرزایی و گرامی داشت یاد و خاطره شهید حججی و شهدای مدافع حرم کارهایی است که این گروه جهادی در روستای عرب علی در شهرستان چادگان انجام داده‌اند.

وی افزود: ناحیه بسیج شهرستان چادگان در این مدت با سپاه و گروه جهادی مبارکه همکاری خوبی داشتند.

 

چینش گروه های جهادی بر اساس عرصه یابی

اصغر حسن‌زاده همچنین در گفت‌وگو با مبارکه‌نا با اشاره به اینکه هر حوزه مقاومت بسیج یک گروه جهادی برای اعزام سهمیه دارد، گفت: گروه سردار شهید حبیب‌الله جعفر زاده با همکاری پایگاه شهدای مدافع حرم حوزه بسیج امام علی (ع) مبارکه به روستای عرب علی که از توابع شهرستان چادگان است، اعزام شد.

فرمانده حوزه امام علی (ع) شهر مبارکه بابیان اینکه از بسیجیان که علاقه‌مند بودند و تخصص‌هایی که نیاز بود ثبت انجام شد، اظهار کرد: قبل از اعزام گروه جهادی شهید جعفر زاده به این روستا، با مسئول بسیج سازندگی و اردوی جهادی حوزه بسیج امام علی (ع) و در روستای عرب علی حضور پیدا کردیم و با فرمانده سپاه و مسئول بسیج سازندگی ناحیه چادگان جلساتی را برگزار کردیم.

وی افزود: دو منطقه را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که دو روستای عرب علی و معروف آباد را عرصه‌های سازندگی شروع به کارکنیم و مصالح را ناحیه چادگان و دهیاری روستا فراهم کند و بحث کاری را ما انجام بدهیم.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه در بحث عرصه یابی، تحدیدها، فرصت‌ها و جوانب دیگر را در نظر گرفتیم و بر اساس این گروه را چینش کردیم، خاطرنشان کرد: ۲۱ نفر از بسیجی‌هایی که در تخصص‌های کاشی‌کاری، بنایی و نقاشی ساختمان مهارت داشتند از شنبه چهارم شهریورماه تا جمعه دهم شهریور این گروه اعزام شدند و روز جمعه هم کار این گروه به اتمام می‌رسد.

وی تصریح کرد: قبل از اینکه گروه‌های جهادی اعزام شود با راه زنی‌هایی که انجام شد، توانستیم ۲۰۰ جفت کفش، ۱۳۰ دست لباس، ۴۵۰ کتاب در موضوع مهدویت و اقلام فرهنگی، لوازم‌تحریر و درسی برای محرومین این روستا از خیرین شهرستان مبارکه فراهم کردیم.

 

فعالیت بسیجیان در زمینه‌های تخصصی مختلف

حسن اسکندری در گفت‌وگو با مبارکه‌نا گفت: اردوی جهادی گروه سردار شهید حبیب‌الله جعفر زاده به مدت یک در روستای عرب علی، یکی از روستاهای محرم شهرستان چادگان در حال برگزاری است.

مسئول گروه جهادی سردار شهید حبیب‌الله جعفر زاده بابیان اینکه این گروه با حضور ۲۱ بسیجی در زمینه‌های تخصصی مختلف تشکیل‌شده است، اظهار کرد: بعد از عرصه یابی، نیازهایی اساسی این روستا شناسایی شد و برای حل این نیازها کارهای سازندگی و بحث‌های فرهنگی انجام می‌شود.

وی افزود: تعمیر خانه عالم، جدول‌کشی روستا، رنگ‌آمیزی یک مدرسه شش کلاسه در روستای کنار این روستا، انجام دادیم.

اسکندری گفت: با توجه به تعاملی که با دهیاری و بسیج این روستا داشتیم کلاس‌های فرهنگی و عقیدتی برای خواهران و برادران و نمازهای جماعت در این روستا برگزار شد.

وی بابیان اینکه برای بحث محرومیت‌زدایی یک سری اقلامی را از خیرین شهرستان مبارکه جمع‌آوری کردیم، تصریح کرد: بعد شناسایی محرومین که دهیاری پایگاه بسیج و هیئت‌امنای مساجد این روستا که اعلام کرده‌اند، این اقلام در اختیارشان گذشته می‌شود.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP