چاپ این نوشته
مدیر شبکه بهداشت و درمان مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا خبر داد:

تشکیل پرونده سلامت برای ۷۲ درصد از بانوان شهرستان مبارکه

پارسا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در حاشیه همایش پیاده‌روی بانوان شاغل ادارات گفت: پرونده سلامت برای ۷۲ درصد از بانوان شهرستان تشکیل‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، همایش پیاده‌روی بانوان شاغل ادارات به مناسبت هفته سلامت زنان برگزار شد.

علی پارسا در حاشیه این همایش در گفت‌وگو با مبارکه‌نا با اشاره به اینکه هفته سلامت زنان از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: همایش پیاده‌روی بانوان شاغل ادارات امروز به همت مرکز بهداشت و اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه با اشاره به شعار هفته سلامت زنان امسال که « ورزش نسخه‌ی رایگان سلامت زنان » است، گفت: علت این نام‌گذاری این است که در جامعه امروزی کم‌تحرکی یکی از عوامل خطر عمده بیماری‌ها است.

وی ادامه داد: کم تحریکی در بانوان دو برابر آقایان است، بانوان بیشتر دچار این عامل خطرمی شوند و کم‌تحرکی که در آن‌ها زیاد باشد بیماری‌های مختلفی هم سراغشان خواهند آمد.

پارسا بابیان اینکه به همین علت ما با فرمانداری و مصوبه‌ی گروه سلامت شهرستان، اداره ورزش و جوانان و بقیه ادارات شهرستان مبارکه هماهنگ کریم که کل شاغلان زن ادارات در این برنامه حضورداشته باشند، اظهار کرد: ۱۰۰ نفر از بانوان شاغل اداره شهرستان در این پیاده‌روی شرکت کردند.

وی بیان کرد: در کنار این پیاده‌روی یک سری حرکات ورزشی که بانوان در طول کار باید انجام دهند تا سلامتی‌شان حفظ شود، آموزش داشته شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مبارکه بابیان اینکه یکی از برنامه‌هایی که مرکز بهداشت مبارکه در کنار طرح تحول سلامت انجام می‌دهد، برنامه «سبا» است، خاطرنشان کرد: برنامه «سبا» مخفف سلامت بانوان ایران است و تمام بانوان ۳۰ تا ۵۹ سال را شامل می‌شود که معاینات سلامتی روی آن‌ها انجام شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها به‌صورت چک‌لیست و مراقبتی خاصی توسط مرکز بهداشت انجام می‌شود، اضافه کرد: ۲۰ اداره از اداره شهرستان مبارکه معایناتشان انجام‌شده است و در برنامه داریم که تمام بانوان اداره را معاینه سلامتی انجام دهیم.

پارسا با اشاره ه اینکه میانگین تشکیل پرونده سلامت در شهرستان مبارکه ۶۰درصد است، اظهار کرد: استقبال بانوان برای تشکیل پرونده سلامت زیاده بوده و ۷۲ درصد از بانوان شهرستان پرنده سلامت برایشان تشکیل‌شده است.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP