چاپ این نوشته
استاد دانشگاه در مجمع بسیج مبارکه:

آمریکا برای تغییر ماهیت نظام ایران هفت برجام برنامه‌ریزی کرده است/ مقصر جلوه دادن سپاه در مشکلات فعلی کشور یکی از اصلی‌ترین برنامه آمریکایی‌ها است

حسینی، استاد دانشگاه در مجمع بسیج شهرستان مبارکه بابیان اینکه هسته‌ای، موشکی، منطقه‌ای، تروریست، حقوق بشر، به رسمیت شناختن اسرائیل و رابطه با آمریکا هفت برجامی که برای تغییر ماهیت نظام ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: آمریکایی‌های می‌خواهند سپاه را مقصر مشکلات فعلی کشور جلوه بدهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، مجمع بسیج شهرستان مبارکه در نمازخانه سپاه شهرستان مبارکه برگزار شد.

سید جلال حسینی در این مجمع تصریح کرد: آمریکا به قول خودش برای اینکه رفتار ما را عوض کند هر کاری می‌کند.

استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی بابیان اینکه رفتار ما را عوض کند یعنی ما را تسلیم کنند و این با سرنگونی نظام فرقی نمی‌کند، گفت: هدف اصلی استکبار و آمریکا سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران است و اگر نتوانست این کار را انجام دهد می‌خواهد ماهیت نظام را انجام دهد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند؛ دشمنان ما دنبال سرنگونی نیستند، حاضر هستند یک معمم رأس حکومت باشند و اسم آن‌هم جمهوری اسلامی باشد، ولی تابع رفتار آمریکایی‌ها و غرب باشد.

حسینی با تأکید بر اینکه برجام های هفتگانه را برای تغییر ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کنند، اظهار کرد: هسته‌ای، موشکی، منطقه‌ای، تروریست، حقوق بشر، به رسمیت شناختن اسرائیل و رابطه با آمریکا هفت برجامی که برای تغییر ماهیت نظام ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: برجام هسته‌ای که برجام اول است، انجام شد و برای اجرای برجام های دیگر فشار می‌آورند و از طریق مذاکره یک برجام محقق شد و انتظار داشتند بقیه این برجام ها اجرا شود، که محقق نشد و می‌خواهند از طریق فشار این کار را انجام دهند.

وی بابیان اینکه یکی از اهداف اصلی‌شان حمله به سپاه است و اینکه سپاه را مقصر جلوه بدهند و فشارها را اجرا کنند، عنوان کرد:  این حرکت اکنون شروع‌شده و این جنگ روانی فعلی به درک سیاسی و بصیرت مردم بستگی دارید.

حسینی اضافه کرد: اگر مردم ایران این را بپذیرند که مشکلات فعلی کشور به علت موشک‌ها و حضور ایران در منطقه است، فشارهایشان را زیاد می‌کنند تا برجام های بعد را بتوانند اجرا کنند و اگر هم مردم نپذیرند ما در این جنگ مانند جنگ تحملی پیروز می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها به‌طرف اروپایی برای ادامه برجام رفته‌اند، گفت: سال‌های قبل با اروپا مذاکره کردند نتیجه نگرفتند و گفتند ما باید با کدخدا مذاکره کنیم و حالا که می‌بینند آمریکا بی‌اعتماد است و نمی‌توانند دیگر با آن مذاکره کنند، دوباره می‌خواهند با اروپا مذاکره کنند و به هر نحوی برجام را حفظ کنند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که این حالت درستی نیست که در هر شرایطی برجام را حفظ کنیم و اگر این کار را انجام دهیم دشمن طمع می‌کند و فشارهای بیشتری می‌آورد و از این طریق به ما ضربه می‌زند.

وی بابیان اینکه متأسفانه علیرغم همه تجربه‌هایی که داشتیم هنوز متوجه نشدند که نگاه به خارج نگاه درستی نیست، خاطرنشان کرد: هنوز نگاه مسئولان به خارج است و به همین خاطر بعد از دو سال هنوز شعار اقتصاد مقاومتی داده می‌شود و در عمل اقتصاد مقاومتی نداریم.

 

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP