چاپ این نوشته
رییس اداره تبلیغات اسلامی مبارکه:

هفته وحدت یادگار حضرت امام (ره) است/ وحدت و همبستگی مسلمانان، از ضروریات کلمه توحید و از اصول فرهنگ قرآن است

حجت‌الاسلام کیانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مبارکه بابیان اینکه وحدت و همبستگی مسلمانان، از ضروریات کلمه توحید و از اصول فرهنگ قرآن است، گفت: هفته وحدت یادگار امام خمینی (ره) بوده که دغدغه اسلام و سرافرازی مسلمین را داشت.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا ضمن تبریک ایام ماه ربیع‌الاول تصریح کرد: ماه ربیع‌الاول، ماه میلاد رسول اکرم اسلام (ص) است و از ۱۲ تا ۱۷ هفته وحدت نام‌گذاری شده است.

حجت‌الاسلام حسین کیانی بابیان اینکه هفته وحدت یادگار حضرت امام خمینی (ره) بوده که دغدغه اسلام و سرافرازی مسلمین را داشت، گفت: حضرت امام (ره) از اختلاف‌افکنی بین مسلمین توسط دشمنان اسلام بسیار ناراحت و ایشان باعث ایجاد وحدت در جهان اسلام بودند.

وی افزود: اسلام کامل‌ترین دین الهی برای نجات بشریت از گمراهی و بهترین دستورالعمل زندگی، توسط حضرت محمد (ص) به بشریت عرضه شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی مبارکه ادامه داد: اما دشمنان دین، اتحاد و وحدت برای رسیدن به اهداف پلید خود، با به پا کردن انواع فتنه‌ها، از آغاز نبوت پیامبر (ص) تا امروز قصد داشتند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمین و با استفاده از فرقه‌گرایی، از اشاعه اسلام محمدی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه وحدت، اتحاد، همبستگی و همدلی مسلمانان، از ضروریات کلمه توحید و از اصول فرهنگ قرآن است، اظهار کرد: قرآن کریم یکی از عمده‌ترین و سازنده‌ترین اهداف رسالت نبی مکرم اسلام را تألیف قلوب و تفاهم به‌جای خصومت و دشمنی بیان می‌کند.

حجت‌الاسلام کیانی بیان کرد: عجیب این است که عده‌ای که خود را مدافع حریم اهل‌بیت، خاصه علی و فاطمه (ع) می‌دانند، می‌خواهند با دشنام به افراد و اشخاص از صحابه، از علی و فاطمه (س) دفاع کنند.

وی اضافه کرد: برخی در مجالس دشنام می‌دهند و آیا این رفتارها با سیره علوی قابل‌مقایسه است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی مبارکه بابیان اینکه باید کسانی که اهانت می‌کنند پاسخ دهند که کجا اهل‌بیت (ع) با این افراط‌های زشت، مرام زیبای خود را تبلیغ کرده‌اند، عنوان کرد: چه کسی از پیامبر و ائمه مسلمان‌تر است و چرا کسانی به نام تشیع با این روش خطرناک، خواسته دشمنان را که جنگ بین مسلمین است، محقق می‌سازند.

وی با تأکید بر اینکه حفظ اتحاد یک امت خیلی مهم است، تصریح کرد: از کلیه فعالان در شبکه تبلیغ اعم از روحانیون، هیئت‌های مذهبی و مداحان درخواست می‌کنیم برای تحقق وحدت و اتحاد مسلمانان که ایجادکننده مسیر زمینه ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) است، قدم بردارند و تلاش کنند.

حجت‌الاسلام کیانی ادامه داد: در برابر افرادی که جا پای کسانی می‌گذارند که از روی نادانی مزدور دشمن بوده سکوت نکنند و به‌راحتی از کنار این موضوع مهم نگذرند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP