چاپ این نوشته
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مبارکه مطرح کرد:

اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی با نذر کتاب/ وجود ۸۰ هزار جلد کتاب در شهرستان

ملکی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مبارکه بابیان اینکه نذر کتاب یک حرکت جمعی برای اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی است، گفت: یکی از روش‌های تأمین منابع کتاب در کتاب‌خانه‌ها استفاده از ظرفیت نذر کتاب است و در صورت فرهنگ‌سازی می‌تواند به یکی از مهم‌ترین منابع تأمین کتاب تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، نمایشگاه فرهنگی و مذهبی با ۱۵۰۰ عنوان کتاب با تخفیف ۵۰ درصد تا پایان آذرماه در شهر دیزیچه در حال برگزاری است.

صبح امروز در حاشیه این نمایشگاه با حضور مسئولان برنامه نذر کتاب برگزار شد.

 

یکی از نقاط ضعف جامعه ما، پایین بودن سرانه مطالعه است

امام‌جمعه دیزیچه در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا با اشاره به اینکه طرح فرهنگی نذر کتاب اقدامی مهم است که اطلاع‌رسانی گسترده را می‌طلبد، گفت: یکی از نقاط ضعف جامعه ما، پایین بودن سرانه مطالعه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی صانعی بابیان اینکه در دنیای امروز با توجه به تهاجم فرهنگی و وجود شبکه‌های مجازی مختلف که سعی در ارائه مطالب نادرست دارد، اظهار کرد: نذر کتاب طرح و برنامه خوبی برای عرضه مطالب مفید است.

وی ادامه داد: برنامه نذر کتاب در شهر دیزیچه برای دومین سال است که اجرا می‌شود و امسال هم مانند سال گذشته خیرین و مسئولان در این برنامه حضور و یک سنت حسنه را برگزار کرده‌اند.

امام‌جمعه دیزیچه با تأکید بر اینکه باید به مطالعه پیرامون مسائل مهم زندگی اهمیت بدهیم، بیان کرد: این سنت حسنه نذر کتاب، خوب است در شهرهای دیگر هم برگزار شود که هرکسی که می‌خواهد کمک و در نذر کتاب شرکت کند، شرایط آن فراهم باشد.

 

نذر کتاب یک حرکت جمعی برای اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی است

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا با اشاره به اینکه کتاب غذای روح است و نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد، تصریح کرد: برای اقدامات فرهنگی نیز راه‌های آسان و کم‌هزینه زیادی وجود دارد و نذر کتاب یک حرکت جمعی برای اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی است.

رضا ملکی بابیان اینکه هدف طرح «نذر کتاب» ترویج کتاب و کتاب‌خوانی از طریق گره زدن سنت حسنه نذری با کتاب است، گفت: این نذر کتاب، مشکل منابع کتاب‌خانه‌های عمومی شهرستان را رفع می‌کند.

وی افزود: یکی از روش‌های تأمین منابع کتاب در کتاب‌خانه‌ها استفاده از ظرفیت نذر کتاب است و در صورت فرهنگ‌سازی می‌تواند به یکی از مهم‌ترین منابع تأمین کتاب تبدیل شود.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مبارکه با تأکید بر اینکه نذر کتاب برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه و افزایش سرانه مطالعه اجرایی شده است، اظهار کرد: این حرکت جمعی برای اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی در میان شهروندان و تلاش در ترویج سنت نیک نذری دادن برای یک محصول فرهنگی همچون کتاب است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای اولین بار در شهرستان مبارکه نذر کتاب برگزار شد، بیان کرد: نذر کتاب سال گذشته در شهر دیزیچه برگزار و بیش از سه میلیون تومان به کتابخانه شهر دیزیچه کمک شد.

ملکی بابیان اینکه ۲۰ کتابخانه و ۸۰ هزار جلد کتاب در سطح شهرستان مبارکه که ۴۵ هزار کتاب در شهر دیزیچه وجود دارد، مطرح کرد: ۱۳ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی در شهرستان و سه هزار نفر از این اعضا از شهر دیزیچه هستند.

این برنامه با حضور امام‌جمعه، شهردار و شورای اسلامی و مردم  و خیرین شهر دیزیچه در کتابخانه مهدی موعود(عج) این شهر برگزار شد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP