چاپ این نوشته

ولایتی: جبهه مقاومت به ناتو اجازه استقرار پایگاه منطقه‌ای را نمی‌دهد

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری می‌گوید که جبهه مقاومت باید مانع از استقرار آمریکا در منطقه شرق فرات شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در جریان سفر به عراق در دیدار با نوری مالکی معاون اول رئیس جمهور این کشور، با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تا آخر کنار ملت و دولت عراق ایستاده است، اظهار داشت: بعد از پیروزی جبهه مقاومت بر داعش باید هوشیارتر از گذشته مراقب اوضاع منطقه باشیم.

 

وی با اشاره به طرح‌های تجزیه‌طلبانه و تفرقه‌افکنانه آمریکایی‌ها در منطقه گفت: جبهه مقاومت باید مانع از استقرار تدریجی آمریکایی‌ها در شرق فرات شود.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری با بیان اینکه کلیه گروه‌های سیاسی مکلف به حفظ شئونات مرجعیت شیعه و سایر علمای دینی در عراق هستند ابراز امیدواری کرد: انتخابات آینده عراق موجب تثبیت امنیت و ثبات در این کشور شده و کلیه گروه‌های سیاسی در عراق در این انتخابات نقش فعال و پررنگی داشته باشند.

ولایتی با ابراز اینکه آمریکایی‌ها نباید در شرق فرات حضور داشته باشند، اظهار داشت: جبهه مقاومت اجازه نمی‌دهد که ناتو در غرب آسیا پایگاه داشته باشد.

نوری مالکی معاون اول رئیس جمهور عراق نیز در این دیدار با ارائه تحلیلی در خصوص راهبردها و آینده جبهه مقاومت در منطقه گفت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند جای پای مجددی در عراق پیدا کنند.

وی با تصریح به اینکه عراق به‌واسطه حضور مرجعیت و فرهنگ غنی اسلامی که دارد مثل کره و ژاپن نیست که آمریکایی‌ها بخواهند در آن حضور نظامی داشته باشند.

نوری مالکی افزود: مردم عراق اگر حتی فقیر باشند اما حاضر نیستند استقلال و حاکمیت ملی آنها دچار صدمه شود.

وی با اظهار اینکه دولت عراق مانند سایر اعضای جبهه مقاومت معتقد است که نباید به آمریکایی‌ها اجازه داد در شرق فرات مستقر شوند، گفت: ایجاد پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه موجب موج تازه‌ای از تروریسم و تقویت جریانات تکفیری می‌شود که هدف اصلی آن تضعیف جبهه مقاومت و به‌خصوص ایران است.

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص مسیرهای توسعه روابط دوجانبه و همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای به بحث و گفتگو پرداختند‌.

  • بیشتر بخوانید:

ولایتی: سفر تیلرسون به منطقه ناشی از شکست‎های میدانی و نظامی آمریکا در کشورهای اسلامی است

 

انتهای پیام/ تسنیم

telegram

Go to TOP