چاپ این نوشته
رییس اداره اوقاف مبارکه در گفت‌وگو با مبارکه‌نا تشریح کرد:

مِلک ۳۳ ساله‌ای که وقف درمانگاهی در خولنجان است

مبشری، رییس اداره اوقاف مبارکه از مِلکی که سال ۱۳۶۳ توسط خیری با نیت مصرف درمانگاه و تعمیرات مرکز درمانی خولنجان وقف کرده است، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، علی مبشری در گفت‌وگو با مبارکه‌نا اشاره به اجرای طرح «مهر تندرستی» در مبارکه، تصریح کرد: یکی از وظایفی که بر عهده سازمان اوقاف اجرای امینانه نیات واقفان است که در زمینه‌های مختلف اجرای می‌شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه بابیان اینکه طرح مهر تندرستی برای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش برای پنجمین سال پیاپی به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اجرا می‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی سازمان اوقاف برای اجرای متمرکز و یکپارچه نیات موقوفات، طرح «مهر تندرستی» برای کمک به بیماران نیازمند اجرا و از درآمد موقوفات برای حوزه دارو، درمان و مساعدت به بیماران نیازمند هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح باهدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در زمینه دارو و درمان و سلامت، با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف اجرا می‌شود، بیان کرد: شناسایی افراد نیازمند، مطابق نیات واقفان و بهره‌مندی از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه برای اجرای امینانه نیات واقفان و نظام‌مند کردن آن بخشی از اهداف طرح مهر تندرستی است.

مبشری با تأکید بر حوزه سلامت و بهداشت و درمان و با توجه به بیماری‌های نوظهور و ناتوانی‌های افراد در تأمین هزینه‌های درمان اظهار کرد: ترغیب، تشویق و جذب خیرین در امر کمک به بیماران نیازمند و تأمین هزینه‌های درمانی آن‌ها و گسترش وقف تجهیزات پزشکی موردنیاز مراکز درمانی وقفی و خیریه بخش دیگری از اهداف این طرح است.

وی با اشاره به اینکه واقفان خیراندیش موقوفاتی را با نیت تأمین هزینه‌های دارو و درمان، پیشگیری از بیماری نیازمندان، خرید تجهیزات پزشکی و موضوعات مرتبط وقف کرده‌اند، ادامه داد: اوقاف در قالب این طرح حمایت‌ها و کمک‌های نقدی و غیر نقدی را برای تأمین بخشی از هزینه‌هایی که برای تأمین دارو، درمان و بستری جامعه هدف از قبیل ایتام و بی‌سرپرستان بیمار و نیازمندان مستمند احتیاج است، پرداخت می‌کند.

رییس اوقاف و امور خیریه مبارکه بابیان اینکه یکی از اجرای امینانه نیات واقفان که در شهرستان مبارکه صورت گرفته اجرای طرح مهر تندرستی است، خاطرنشان کرد: فرد خیری به نام محمدعلی خویی در سال ۱۳۶۳ مِلکی را با نیت مصرف درمانگاه و تعمیرات مرکز درمانی خولنجان وقف کردند.

وی اضافه کرد: اوقاف بر اساس اجرای امینانه نیات واقفان، این موقوفه به اجرا واگذار می‌کند و از اجاره‌ای که وصول می‌شود، وظیفه اجرای نیت می‌کنیم که این طرح هرساله در شهرستان را اجرا می‌شود.

مبشری بابیان اینکه امسال از درآمدی که داشتیم، یک‌میلیون و ۷۲ هزار تومان، به درمانگاه خولنجان مراجعه و امکاناتی که نیاز دارند و در توان موقوفه بود را تهیه کردیم، خاطرنشان کرد: دو دستگاه فشارسنج و یک دستگاه ترالی اکسیژن که توسط اداره اوقاف از نخل این موقوفه خریداری و به این مرکز درمانی اهدا شد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP