چاپ این نوشته

طرح «اعاده اموال نامشروع» |چه‌کسانی با این طرح مخالفند؟

کسانی که احتمالاً با سندسازی و جعل اسناد املاک حسبی را که متعلق به عموم مردم بود و هست، غصب کرده و به ملک شخصی خود تغییر کاربری داده‌اند، چرا باید موافق این طرح باشند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان قرار است ــ احتمالاً ــ در اولین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با امضای حداقل ۱۰۲ نماینده، تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شود؛ طرحی که اکنون با حمایت چهره‌های شاخص و برخی مسئولان اهمیتی مضاعف پیدا کرده است، بعد از تقدیم به هیئت رئیسه به یکی از کمیسیون‌های تخصصی‌ مجلس ارجاع و سپس در صحن علنی به بحث گذاشته خواهد شد.

و اما در این مدتی که طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان مطرح شده، بسیاری از نمایندگان مجلس، مسئولین فعلی و سابق و علمای برجسته از این طرح حمایت کرده‌اند و به‌انحا و دلایل مخالف و متعدد، این طرح را گامی بزرگ از سوی مجلس در راستای عدالت و البته مطالبه همیشگی مقام معظم رهبری دانسته‌اند؛ اما کنار حمایت مسئولینی که به‌تبع، از حقوق، املاک، مناصب و پست‌های نامشروع بهره‌ای‌ نبرده‌اند و علناً در گفتار و عمل حامی این طرح هستند، احتمال برخی مخالفت‌ها نیز قابل تصور است و اما، چه‌کسانی و با چه استدلالی می‌توانند خود را به‌عنوان مخالف اعاده اموال نامشروع کنند؟

سؤال این است که؛ مخالفان این طرح چه‌کسانی می‌‌‌توانند باشند؟ طبیعی است افراد و مسئولینی که از اموال نامشروع و غصبی در زندگی‌شان نباشد و چندین شغل دولتی و حاکمیتی به‌طور همزمان اشغال و از حقوق و مزایایی آن استفاده نکرده باشند، هیچ دلیلی برای مخالفت و عدم استقبال از این طرح نمی‌‌توانند داشته باشند.

کسانی که بعد از انقلاب اسلامی با سندسازی و جعل اسناد املاک حسبی را که متعلق به عموم مردم بود و هست، غصب کرده و به ملک شخصی خود تغییر کاربری داده‌اند، زمین‌های منابع طبیعی را به منابع از پدر به ارث رسیده پنداشته‌اند و البته آنها که بر اساس آنچه خودشان شایستگی می‌دانند، همزمان ده‌ها پست حاکمیتی و دولتی را به شغل‌های شخصی خود افزوده و درآمد و هدایای آن را به جیب‌ زده‌اند، چرا باید با طرح مذکور موافقت کنند؟ یا آن‌ها که به‌صورت خودجوش در عین تصاحب همیشگی کرسی‌های مسئولیت، روز به روز هم میلیاردرتر شده‌اند در حالی که تنها یک حقوق ــ حتی نجومی ــ داشته‌اند، مخالفتشان با طرح قطعی است.

بنابراین، افکار عمومی منتظر است تا موافقان و مخالفان این طرح خودشان را به مردم معرفی کنند.

 

بیشتر بخوانید:طرح «اعاده اموال نامشروع» | یک‌گام بزرگ برای عدالت

 

انتهای پیام/ تسنیم

telegram

Go to TOP