چاپ این نوشته
مسکو:

بیش از ۱۴۳ هزار نفر از غوطه شرقی دمشق خارج شدند/دستگیری ۳۰ انتحاری

وزارت دفاع روسیه از خروج بیش از ۱۴۳ هزار نفر از غوطه شرقی دمشق پس از آغاز آتش‌بس انسانی در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، وزارت دفاع روسیه امروز جمعه اعلام کرد، بیش از ۱۴۳ هزار نفر از زمان آغاز آتش‌بس انسانی در غوطه شرقی، این منطقه را ترک کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «با حمایت مرکز روسی نظارت بر آتش‌بش سوریه مجموعا بیش از ۱۴۳ هزار نفر غوطه شرقی را از زمان آغاز آتش‌بس انسانی ترک کرده‌اند.»

بر اساس گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، یک مقام نظامی روس گفته است که تا کنون بیش از ۱۳۶ هزار نفر غیرنظامی از غوطه شرقی خارج شده‌اند.

وزارت دفاع روسیه در بخش دیگری از بیانیه خود تأکید کرد: «مردم دوما از گروه‌های مسلح می‌خواهند تا شرایط دولت سوریه را بپذیرند».

ارتش روسیه همچنین اعلام کرده که حدود ۲۵ هزار نفر از نیروهای مسلح گروه فیلق الرحمان به همراه خانواده‌هایشان از غوطه شرقی خارج شده‌اند.

وزارت دفاع روسیه شب گذشته گفته بود که آتش‌بس انسانی در غوطه شرقی تمدید شده تا باقیمانده نیروهای گروه‌های مسلح نیز بتوانند این منطقه را ترک کنند.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از ۶ اسفند ماه سال گذشته عملیات پاکسازی منطقه غوطه شرقی از دست تروریستها را آغاز کردند و این عملیات امروز شنبه ۲۴ مارس (۴ فروردین ماه) وارد بیست و هفتمین روز خود شده است.

خبرگزاری دولتی سوریه «سانا» نیز گزارش کرده که ارتش سوریه از زمان آغاز عملیات خروج از غوطه شرقی ۳۰ تروریست انتحاری از جمله ۶ زن را بازداشت کرده است. این افراد بین غیرنظامیان مخفی شده بودند.

انتهای پیام/ فارس

telegram

Go to TOP