چاپ این نوشته
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد

ورود بیش از ۱۰ میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۰ میلیون و ۴۳۵ هزار نفر به استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان از ورود ۱۰ میلیون و ۴۳۵ هزار نفر به استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال جاری خبر داد و افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد رشد دارد.

وی افزود: ۸۳۳ هزار و ۱۳۱ نفر از این تعداد، از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای و عمومی به استان واردشده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۱٫۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۸۶ هزار و ۲۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفرکرده‌اند که با رشد چهار درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان واردشده‌اند را  نیز ۱۸۴ هزار و ۶۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۸٫۶ درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال جاری به استان واردشده‌اند هم ۹ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۵۴۴ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۱۱ درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه  سال جاری ماه ۶میلیون و ۱۶۵  هزار و ۸۶۷  نفر به این کلان‌شهر واردشده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، هشت درصد رشد دارد.

فروزان افزود: ۶۲۰ هزار و ۶۶۶ نفر از این تعداد، از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای و عمومی به  مشهد مقدس واردشده‌اند که در مقایسه با سال قبل، چهار دهم درصد کاهش داشته است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۸۶هزار و ۲۶۶  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفرکرده‌اند که با رشد ۴٫۳ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس واردشده‌اند را نیز ۱۸۴ هزار و ۱۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۸٫۵ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین‌ماه سال جاری به مشهد مقدس واردشده‌اند هم پنج میلیون و ۷۴ هزار و ۸۲۰ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۱۰ درصدی مواجه بوده است.

گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان ۷۴۵ هزار و ۳۹۹ نفر و این آمار برای مشهد مقدس ۴۴۰ هزار و ۴۱۹ نفر می‌باشد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP