چاپ این نوشته

اعترافات عجیب متهم حمله تروریستی به مجلس/ متهم: ماهی ۵۰ دلار حقوق می‌گرفتم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا،

روز گذشته دادگاه رسیدگی به اتهامات تروریست های حمله کننده به مجلس شورای اسلامی در شعبه ۱۵ دادگاهانقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در جلسه اول این دادگاه کیفرخواست متهمین توسط نماینده دادستانی قرائت شد و امروز نیز دادگاه متهم اول این پرونده برگزار شده است.

س.م. متهم ردیف اول پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، در مقام دفاع از خود اظهار کرد: داماد خواهرم مرا به داعش برد؛ زمانی که وارد داعش شدم بعد از سه روز قصد بازگشت داشتم.

وی اضافه کرد: طرفدار القاعده و طالبان بودم و می‌خواستم از سوریه فرار کنم اما مرا کنار یک جنازه دارزده بردند و گفتند “هر کس از ما جدا شود خود و خانواده‌اش را نابود می‌کنیم”.

این متهم ادامه داد: نمی‌گویم مجرم نیستم. یک بار به‌صورت غیر قانونی به‌مدت ۲۵ روز به افغانستان رفتم و انگیزه داشتم در مورد طالبان تحقیق کنم.

وی در پاسخ به سؤال قاضی مبنی بر اینکه آیا در افغانستان آموزش نظامی دیده یا خیر گفت: خیر آموزش ندیدم.

رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خطاب به متهم گفت: در افغانستان آموزش نظامی دیدی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتی و حکم جلبت هم صادر شده بود. چرا وقتی سال ۹۱ تعهد دادی عضو گروه‌های تکفیری نشوی باز سال ۹۴ به سوریه رفتی؟

متهم جواب داد: رفتم داماد خواهرم را برگردانم.

س.م. در پاسخ به قاضی مبنی بر اینکه در هویجه سوریه چند روز آموزش نظامی دیده است گفت:‌ ۲۰ روز آموزش تئوری داشتیم و بعد از ۲۰ روز آموزش نظامی دیدیم. یک هفته هم آموزش کار با کلاشینکف را گذراندم و بعد از آن مسلح شدم و ماهی ۵۰ دلار حقوق می‌گرفتم.

قاضی صلواتی در ادامه خطاب به متهم گفت: گفتی مریض بودی و در سوریه کمک‌آشپز شده بودی، پس چطور بیعت کردی؟

س.م. پاسخ داد: من در هیچ کجا بیعت نکردم.

سپس نماینده دادستان با اجازه قاضی صلواتی، تصاویر مربوط به بیعت متهم با داعش را نشان داد.

متهم پس از دیدن عکس‌ها گفت: من نیستم.

قاضی صلواتی پرسید: این عکس شما با سلاح کلاشینکف نیست؟ س.م.: چرا این من هستم/باشگاه خبرنگاران

telegram

Go to TOP