چاپ این نوشته

کشف اختلاس صد میلیارد ریالی با کمک سربازان گمنام امام زمان(عج) در کهگیلویه بویر احمد

ماموران پلیس آگاهی توانستند با کمک سربازان گمنام امام زمان(عج) عاملین اختلاس صد میلیارد ریالی یک از بانک‌ها را شناسایی و دستگیر کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ماموران پلیس آگاهی توانستند با کمک سربازان گمنام امام زمان(عج) عاملین اختلاس صد میلیارد ریالی یک از بانک‌ها را شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ محمد حسن جعفری نژاد بیان دشت: ماموران پلیس آگاهی استان کهگیلویه بویر احمد احدی از کارمندان یکی از بانک‌ها که مسئولیت صندوق بانک را بر عهده داشت، شناسایی که از طریق سیستم انتقالی از شماره حساب مبداء به نام جاری سیبا نزد بانک مرکزی تهران مبلغ ۹۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ۳۰ هزار ۳۴۵ ریالی برداشت(اختلاس) به شماره حساب مقصد انتقال داده و دارنده شماره حساب مقصد نیز با ارتباط با شخص دیگر و سایر افراد دستگیر شده به صورت نقدی اقدام به خرید و تبدیل مبلغ فوق به یورو، سکه و ارز تهران را می‌نمودند.

سرهنگ جعفری نژاد در این خصوص گفت: با هماهنگی و اخذ نیابت قضایی از دادستان به محل‌های سکونت و کار متهمین اعزام و با همکاری مراکز قضایی و انتظامی تعداد ۵ نفر متهمان را دستگیر و از آنان تحقیقات لازم به همراه پرونده به مقام قضایی ارجاء و همگی با قرار بازداشت روانه زندان مرکزی یاسوج گردیدند.

وی با اشاره به اینکه دستگیری متهمین اصلی با تلاش و همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) صورت گرفت، گفت: از متهم ردیف کارمند بانک تحقیق که ابتدا از گفتن حقیقت خودداری و با تحقیق بازجویی فنی و مدارک موجود به عمل آمده نامبرده به بزه انتسابی اعتراف کرد و گفت: اختلاس را قبول دارم. با هماهنگی که با سایر اعضای باند انجام شده و در مورد چگونگی واریز مبلغ ذکر شده و افتتاح حساب و تبدیل آن به سکه یورو و ارز برای وی اینگونه توضیح داد. در ابتدا حدود ۳ میلیارد و مبلغ بعدی که جمعا ۱۰ میلیارد تومان می‌شده به حساب فوق واریز نموده و بعد از اتمام کار همان شعبه و سپس به سمت تهران حرکت کردیم. وجوه اختلاس شده را به یورو و سکه و ارز تبدیل نموده و بین اعضای باند تقسیم گردید. سپس در خصوص اظهارات متهم ردیف اول از دیگر متهمان دستگیر شده تحقیقات لازم معمول نامبرده اظهارات متهم ردیف اول را قبول داشتم و بیان کرد: اشتباه کردیم و تقاضای غفو و بخشش داریم .

گفتنی است، اسناد و مدارک تعدادی خودرو گران قیمت، آپارتمان، ویلا و منزل توسط متهمان در شهرستان‌های تهران شمال و شاهین شهر اصفهان از وجوه اختلاس شده بانک خریداری شده بود تحویل تام اختیار بانک گردید.

telegram

Go to TOP